درباره ما

لگنا ، با هدف معرفی و شناخت پدیده جدید و رو به رشد ساخت قطعات چوب و رزین اپوکسی ، به جوانان این مرز پر گهر، در نیمه اول سال ۱۳۹۷ شروع بکار کرد .

داستان ما

حمید یعقوبی دانش آموخته مهندسی برق هستم .

البته کار در صنایع بزرگی چون مجتمع فولاد مبارکه ، چندین پالایشگاه نفت و پتروشیمی کشور ، کفه تجاربم را در مکانیکال سنگین تر ساخت .

اوقات فراغتم را کار با چوب پر میکرد . بعد از بازنشستگی ، ساخت مجسمه های پلی استر نظرم را جلب کرد .

در روند مطالعه و تحقیق در این زمینه ، با دنیای رزینها آشنا شدم . جذابیت و قابلیت فراوان این مواد ، باعث شد ، رزین اپوکسی را وارد فعالیتهای چوبی که داشتم بنمایم .

ولی کار بدینجا ختم نشد . زیرا در کنار چوب ورزین ، مواد مهم دیگری نیز مطرح بود ، که بدون داشتن دانش کافی در مورد آنها ساختن قطعات رزینی با کیفیت ممکن نیست .

 رنگها و سیلیکونها از جمله این موارد میباشند .

بهر جهت با توجه به تجارب فنی که طی سالیان زیادی در صنایع کشور کسب کرده بودم و نعمت وجود اینترنت ، کار مطالعاتی لازم انجام ، و آزمون و خطا در کار کارگاهی با پشتکار و صرف وقت زیاد ادامه یافت .

در نتیجه موفق به کسب دانش علمی و کاربردی تمام مواد ، ابزار و وسائل مربوطه گشتم .

با قبول سفارش ، قطعات زیادی ساختم ، وبه یک منبع درآمد جدید رسیدم . به تعدادی هنرجوی علاقمند آموزش دادم ، که همچنان ادامه دارد .

خوشبختانه اساتید و هنرمندان زیادی طی سالهای اخیر مبادرت به آموزش و توسعه این هنر نموده اند . که بدینوسیله از زحمات آنها قدردانی میکنم .

کشوری پهناور با این همه جوان با استعداد ، پتانسیل فراوانی برای اینگونه فعالیتها دارد .

نقش این هنر در ایجاد اشتغال ، ایجاد درآمد ارزی و ریالی ، ایجاد کسب و کارهای جنبی و مرتبط و …… از اهمیت بالایی برخوردار است . که امیدوارم مسئولین حمایتهای لازم را دریغ نکنند .

پیشنهاد های زیادی برای آموزش گسترده دریافت کردم . ولی من با روش کلاسهای یکروزه مخالفم .

هنرجو در کلاس و بعد آن قطعات ساده ایی میسازد ، ولی دانش و تجربه لازم برای بروز خلاقیت و ابتکارات شخصی ، که منجر به خلق آثار ارزشمند گردد رانخوااهند داشت .

لذا تصمیم گرفتم علی رغم تمام سختیها و هزینه های سنگین ، روش آموزشی خودم را که آموزش لگنا نامیده میشود را برای علاقمندان تهیه و عرضه نمایم .

 

آموزش لگنا

 

هر حرفه و فعالیتی مسائل و اجزای علمی و کاربردی خود را دارد .

از یک خیاط و آشپز گرفته تا یک پزشک و تخصصهای دیگر  ،حاصل کار و فعالیتشان زمانی از کیفیت عالی برخوردار و مشتری با اطمینان برایش هزینه میکند . که دانش به روز تمام عناصر دخیل در حرفه خویش را فراگرفته و با دقت بکار بندند.

این یک قاعده اجتناب ناپذیر است

.علاقمندان به فراگیری هنر چوب و رزین ، باید مفاهیم علمی و کاربردی رزینها (پلی استر ، اپوکسی ، اکریلیک ) ، رنگها (پودری ، جوهری ، روغنی ، اکریلیک و …..) ، انواع و خصوصیات چوبها ، سیلیکونها ، ابزار و وسائل ….را بدانند .

آموزش لگنا بر سه مقوله استوار است:

۱- شناخت مفاهیم علمی ، که بصورت مقالات رایگان عرضه میشود .

۲-بسته های آموزشی همراه مواد و متریال

۳- آموزش پیشرفته کارگاهی برای سطوح حرفه ایی

بدیهیست فضای اینستاگرام و تلگرام مناسب ارائه این حجم از مطالب نمی باشد . لذا ، وجود یک وبسایت مناسب اجتناب ناپذیر شد

. خوشبختانه همکاری آقای مهندس علی اسعدی ،فوق لیسانس مدیریت بازرگانی ( گرایش تجارت الکترونیک ) از دانشگاه علامه طباطبایی و مدیر وبسایت صدا نما بعنوان طراح سایت و مشاور کسب و کار اینترنتی ، موجب ساخت یک وبسایت زیبا و بسیار کاربردی ، مطابق آخرین ورژنهای نرم افزاری گردید .

البته نوشتن مقالات و محتوا وظیفه خودم بود . نوشتن محتوا و تهیه فیلم و تصاویر کاری زمان بر و پر هزینه است . این مهم ازنیمه اول سال ۱۳۹۷ آغاز شد و همچنان ادامه دارد .

 

مقالات علمی کاربردی رایگان لگنا

 

 برای اینکه طیف وسیعی بتوانند ، از آموزشهای با کیفیت بهره مند گردند .کلیه مقالات علمی و تئوری را کاملآ رایگان عرضه کردیم .

تغییرات قالب سایت 

 

به موجب توسعه فعالیتهای لکنا و راه اندازی فروشگاه مواد و متریال سایت ، همچنین تنوع بسته های آموزشی و برنامه های آینده تصمیم به ارتقاء قالب سایت گرفتیم .

در این خصوص از همکاری آقای مجتبی جلالوند کارشناس مدیریت بازرگانی ، کارشناس نرم افزار ، گرافیست و طراح وب بهره مند گشتیم .

بدینوسیله از زحمات ایشان قدردانی مینمایم . 

 

در ضمن برای استفاده از خدمات آقای جلالوند تماس بگیرید تا هماهنگی لازم بعمل آید

 

توضیح :

ما اطمینان داریم ، علاقمندان با استفاده از مقالات تئوری و ویدئوهای رایگان مرتبط با بسته های آموزشی لگنا  ، به راحتی قادر به ساخت قطعات مورد نظر خود خواهند شد .

 

بسته های آموزشی لگنا

 

برای توسعه کیفیت آموزش ، تیم فنی و مشاوران لگنا ، بسته های آموزشی منحصر بفردی را طراحی کرده اند .

این بسته ها بر اساس موضوع و سطح آموزشی هنرجویان و علاقمندان ، حاوی تمام مواد و متریالیست که در آن مقطع هنرجو لازم دارد .

درون بسته ها دستورالعمل کاربردی قرار داده شده است .

از طرفی یک کد Q R رو بسته با بارکد خوان موبایل ، شما را به وبسایت لگنا ارتباط داده و آنجا فیلمهای آموزشی مربوطه رایگان در اختیارتان قرار خواهد گرفت .

این بسته ها در دست انجام است و بزودی شماره یک آن که بسته مبتدیان لگنا نام دارد عرضه میشود .

در بخش بسته های آموزشی لگنا در سایت مراحعه فرمائید ، و با جزئییات  بیشتر آشنا شوید . 

 

آموزش های پیشرفته لگنا 

 

هنرجویان محترم با کمترین هزینه تا مرحله ساخت انواع قطعات رزینی از جمله زیورآلات چوب و رزین ، تابلوهای فلوید آرت با تکنیکهای مدرن همچنین ساخت میزهای کوچک ( عسلی ) با استفاده از چند بسته تا سطح عالی میرسند .

بعد اگر علاقمند به فراگیری در سطوح عالیتر و راه اندازی کسب و کار حرفه ایی شدند .

میتوانند در آموزشهای پیشرفته کارگاهی لگنا ثبت نام نمایند .   

بمانید سلامت

حمید یعقوبی

 

فهرست